Du skal her bli fortrolig med ulike typer av innhold du kan publisere på wordpress.com bloggen din.
a) Opprett et fotogalleri – med 6 fotos
b) Opprett en poll
c) Lag en unik header og en beslutt deg for en bakgrunn
d) Gå sammen to og to – lag en artikkel som skal publiseres som blogg-innlegg. (Du får tildelt makker, dette er ikke valgfritt)
Du skal formidle en annen person sine tanker og opplevelser fra Veka i Volda på din egen blogg.
Oppgaven går ut på at du skal intervjue oppgave-partneren og legg dette ut som en sak i form av et innlegg på egen blogg. Du legger ut intervju/story om den andre på din blogg og vise versa.
Innlegget skal innholde:
Overskrift
En ingress
minimum tre mellomtitler
to fremhevede sitater
3 bilder
evt. annet multimedieinnhold
minimum tre eksterne lenker som utdyper storyen
Det skal fremgå klart hvem som er forfatter, fotograf og hvilke personer som omtales.
Innlegget skal ha et bevisst formål, og en klart formulert målgruppe og dere skal vite hvilke søkeord dere vil at det skal kunne finnes på i Google og hvilke andre kilder leseren skal kunne komme fra. Vi kommer til å gå igjennom prinsipper for SEO og søkemotoroptimalisering på dag 2.
Dere skal ha foreberedt all innhold til dag 2 kl, 9.15 og vi vil bruke det meste av første leksjon på å gå igjennom proseduren fra klargjort innhold til ferdig oppsatt innlegg.
Nickolass Jensen
Nickolass Jensen, utdannet New Media Manager i København i 2001.
Bosatt i Norge fra 2003, startet firmaet Mediakoordinator i 2004 og Nettpilot i 2012. Har fungert som senior rådgiver i flere av de største norske digitalbyråer og selskap. Nå 100% Nettpilot.
Når du besøker nettpilot.no, blir det opprettet informasjonskapsler som lagrer innloggingsinformasjonen din og valg du har tatt når det gjelder hvordan innhold skal vises. Informasjonskapsler med innloggingsinformasjon utløper etter to dager, mens de med visningsvalg varer i ett år. Hvis du krysser av for &lauot;Husk meg»t;, vil innloggingsinformasjonen din oppbevares i to uker. Hvis du logger deg ut av kontoen din, vil disse informasjonskapslene forsvinne.
Du kan velge å deaktivere eller selektivt skru av informasjonskapsler eller tredjeparts informasjonskapsler i nettleserens innstillinger. Men dette kan påvirke hvordan du er i stand til å samhandle med nettpilot.no, så vel som andre nettsteder.
Du kan velge å deaktivere eller selektivt skru av informasjonskapsler ved å følge knappene i venstre side.
Mest nødvendige informasjonskapsler
De mest nødvendige informasjonskapsler bør være aktivert slik at vi kan huske dine foretrukne innstillinger
Hvis du deaktiverer denne informasjonskapsel kan du ikke lagre dine preferanser. Dette betyr at hver gang du besøker nettstedet, vil du skulle slå av eller på informasjonskapsler på ny.